Mobile Menu

Блакитна мрія

Olena Lepeshyna, 10.08.2010

my-dream-isВже 20 років я живу в Києві і весь цей час боюся, що, не дай Боже, здоров’я змусить мене звертатися за медичною допомогою. Причому, мене однаково лякає як сам факт захворювання, так і потенційна необхідності звертатися за допомогою до медичних закладів міста.

За моєї бутності студентом я взагалі не підозрювала про наявність приватної медицини. Навіть, якщо б я і знала про неї, я б не змогла звернутися до приватного центру через відсутність потрібних для цього коштів. До державної поліклініки намагалася не звертатися тим паче. Початок 90-х – не найприємніший період в нашій країні. А стан здоров’я населення і проблема забезпечення нашої медицини вже давно не є пріоритетними завданнями керівництва країни.

Із ситуації я виходила шляхом підвищеної уваги до свого здоров’я. Звичайно, одними із факторів були – молодість організму та непогане здоров’я від дитинства.

Час йшов, ситуація на ринку медичних послуг змінилася. Активно розвивається сектор приватної медицини. Кількість учасників ринку приватної медицини вражає. А якість – поки що ні. Звичайно, я маю на увазі не стільки якість обслуговування в певній точці медичного центру, скільки якість «медичного обслуговування» загалом.

Звичайно, в країні (чи окремому місті) є медичні центри, які надають якісні медичні послуги та/або якісне обслуговування пацієнтам, але таких центрів немає в районі міста, в якому я проживаю. Так само, відсутній медичний центр для мого маленького сина (правда, у нас був хороший педіатр в державній дитячій поліклініці, але тепер через хворобу він не працює, а іншого – довгий час не було взагалі). А ще медична допомога потрібна матері мого чоловіка, яка потребує постійного моніторингу стану здоров’я після інсульту, в зв’язку із підвищеним рівнем цукру в крові та підвищеним тиском.

На мою думку, якісне медичне обслуговування означає, крім іншого, також і те, що у кожного є впевненість в тому, що принаймні первинна медична допомога може бути надана швидко, якісно і за нею не потрібно їхати в інший район міста. Я мрію про мережу медичних закладів, пов’язаних як між собою всередині мережі, так і з іншими закладами з метою якнайефективнішого обслуговування пацієнта. Мрію про те, щоб якість обслуговування не знижувалася в результаті розширення мережі, а лікарі, обслуговуючи пацієнта, думали виключно про результат лікування – про цінність, а не про ціну, оскільки про ціну вже подумали менеджери закладу, а для лікарів розроблено ефективну систему мотивації. Мрію про доступність медичної допомоги для більшої частини населення, але щоб ця доступність не призводила до збитків закладу медицини. А ще мрію про чесну конкуренцію і про злагоду у всьому світі…

Ось такі, мабуть, неможливі бажання. Але ж мріяти можна, кажуть, що думки можуть матеріалізуватися…

10.08.2010

 

При использовании материалов блога ссылка на автора или источник обязательна