Mobile Menu

Рекомендую у бібліотеку

Olena Lepeshyna, 01.12.2021

Якщо ви думаєте, що можете змінити інших людей, ви будете глибоко розчаровані. Такий лейтмотив початку книги «В оточенні ідіотів». Не надто оптимістично, але життєво, погодьтеся 🙂

Тільки прочитавши книгу до останніх сторінок я вирішила роздивитися уважненько обкладинку. Бачите на ній чорних і білих баранчиків? Бачите чорних з білою головою? А білого з лапами двох кольорів? Там кожний із них чимось відрізняється від сусіда, і кожен, скоріше за все, вважає, що саме він – той біленький із крилами, ангелочок, а всі інші – …, ну ви зрозуміли :))

Книгу дуже раджу. Я навіть думаю, було б корисно її читати колективами. Знайдете багато цікавого і про інших, і головне про себе. Автор Томас Еріксон – біхевіорист, вивчає поведінку людей і займається цим професійно останні 20 років. Про що книга? Про моделі поведінки, в сучасній інтерпретації, з сучасними прикладами. Переказувати детально не буду. Хіба що зовсім трошки 🙂.

Автор виділяє 4 основні моделі поведінки, розфарбувавши їх кольорами Червоний, Жовтий, Зелений, Синій. В більшості із нас є один основний колір і можуть бути вкраплення іншого, або навіть двох. Саме тому важливо розуміти чого очікувати від кожного з кольорів і як одні люди-кольори сприймають інших (це одна із найцікавіших частин книги і тут ви можете бути навіть здивованими).

Пропоную забрати у використання або згадати 2 тези:

📙 Для різних видів активності потрібні люди певної моделі. Це може бути запорукою результативності та ефективності. У найкращому з можливих світів ми б мали пропорційні відсотки кожного кольору і кожен виконував би свою частину: один генерує свіжу ідею, другий приймає рішення, третій виконує це рішення, четвертий оцінює і переконується в хорошій якості фінального результату. В реальності часто люди займають позиції, не притаманні їх моделі поведінки. Від цього страждають всі – і менеджери, і виконавці, і бізнес.

📙 Менеджери часто роблять помилку, наймаючи на роботу людей своєї ж моделі поведінки, тому що ці люди їм зрозумілі, а не виходячи з потреб роботи, яку потрібно виконати. Тут навіть додати нічого, просто подумайте, який варіант закладено в вашу систему найму людей на роботу, за яким принципом?

Якщо оберете «В оточенні ідіотів» для своєї бібліотеки, будь ласка, прочитайте до кінця. Не вірте відчуттям на першій третині книги, що вам вже все зрозуміло. Інформація подається частинами, наче нанизується на нитку. Її бажано отримати всю, щоб не зробити хибних висновків 😊

Запрошую також в мій телеграм-канал 🙂 #ФАКТОР_МЕНЕДЖЕРА #ДУМКИ_НА_ВИРІСТ https://t.me/olenalepeshyna

(c) Olena Lepeshyna