Mobile Menu

Інтерв’ю про концепт “Система бізнесу” журналу “Приватний лікар”

Olena Lepeshyna, 12.03.2021

Я глибоко впевнена в тому, що у розумінні системи конкретного (власного) бізнесу є величезна перевага. З усіх учасників ринку ми повинні найкраще знати самих себе.

Моя ідея виділити систему бізнесу як окремий концепт пов’язана з тим, що з точки зору системи важливим є не сама наявність (і навіть ідеальне виконання) процедур і стандартів, важливими є зв’язки, робота яких і будує власне систему.

В системі бізнесу є 6 рівнів:
1. Цілі засновника,
2. Цілі бізнесу,
3. Задачі бізнесу,
4. Задачі по сферам та процесам,
5. Задачі по підрозділам,
6. Функції працівників.
Горизонтальні зв‘язки часто важливіші за вертикальні. Наприклад, рівень 5 взагалі весь складається із горизонтальних зв‘язків, побудованих на рівні 4. Одна задача бізнесу може впливати на 3-5 інших і залежати також від 3-5 інших.

Важливо звернути увагу на функції працівників, які тоді є корисними для компанії загалом, коли вони визначаються не стільки функціями підрозділу, скільки тим, що має зробити кожний підрозділ (і відповідно, конкретний працівник) в конкретному бізнес-процесі. Сам по собі перелік робіт в посадовій інструкції працівника наш бізнес не будує.

Основна задача генерального директора – робота зі стратегією. Але оскільки операційний процес є впровадженням стратегії в життя, то хоча б один раз корисно «намалювати» всю систему бізнесу, щоб знати основні взаємозв’язки в бізнесу, які впливають на виконання стратегічних рішень. Тому найкраще, коли з першого по третій рівень розробляє сам СЕО.

Велике дякую Олені Труш за можливість поділитися ідеєю концепту системи бізнесу на сторінках журналу «Приватний лікар».

#система_бізнесу #фактор_менеджера #думки_на_виріст

Олена Лепешина, інтерв’ю журналу “Приватний лікар”