Mobile Menu

Передбачити непередбачуване. Серія #ДУМКИ_на_ВИРІСТ

Olena Lepeshyna, 26.03.2020

Про роботу з ризиками та TED-виступ Біла Гейтса у 2015 р.

Я все ще під враженням від перегляду TED-виступу Біла Гейтса (див.відео). Людський фактор часто губить якраз людей. І бізнеси також. Ми не хочемо вірити, що щось може піти не так… ми ж не песимісти якісь… і таке інше. Думаю, знайоме багатьом, навіть у сфері бізнесу, як це не дивно.

Маю надію, що з нами в кінці кінців буде все добре (від душі бажаю кожному з нас залишитись настільки здоровим, наскільки це сьогодні можливо!) і окрім іншого, ми станемо не тільки скучившими один за одним, але і розумнішими. А з того, над чим нам відтепер бажано завжди працювати (на додачу до всього, що ми мали раніше ? ), на сьогодні мої пункти такі:

1) Вивчати глобальні тренди та виявляти потенційні ризики, хоча б ті, що є помітними. Не лише у сфері діяльності своєї компанії, але і у сферах діяльності тих груп стейкхолдерів, від дій яких ми залежимо в ситуаціях конкретних трендів чи ризиків.

2) Розбити процеси та внутрішні зони компанії, включаючи професійні навички і аналітичні здібності працівників на певні групи (назвемо їх профілями).

3) Розробляти та оновлювати сценарії розвитку подій, які потенційно можуть мати значний вплив на діяльність компанії або потребують коригувань в прийняту «центральну» стратегію.

4) Розробити плани дій та потребу в додаткових ресурсах для кожного «профілю» в кожній сценарній ситуації.

5) Оцінити мінімальний та максимальний термін дії і приблизну вартість кожного із сценаріїв, для розуміння необхідного фінансового резерву для покриття ризиків.

Олена Лепешина

(c) Olena Lepeshyna